Протезування ноги. Інформація для військовослужбовців.

Протезування ноги. Інформація для військовослужбовців.

 

Через війну військовослужбовець може втратити нижню кінцівку.
Якщо таке трапилось, то необхідно діяти за відповідним алгоритмом.

1. Після операції період загоєння може тривати від двох до семи тижнів, в залежності від важкості травми та необхідності додаткових хірургічних втручань.


2. Після загоєння рани необхідно почати робити масаж рубця, компресійну терапію (бинтування або компресійна панчоха) та вправи на збереження амплітуди рухів. Якщо втрачені обидві нижні кінцівки варто виконувати вправи лежачи або сидячи. Надзвичайно важливо зберігати тонус м'язів. Також вивчіть способи менеджменту болю.


3. Під час формування кукси важливим аспектом є гігієна та запобігання інфекції.


4. Для того щоб отримати протез за державні кошти необхідно почати збирати відповідні документи та подавати до ЦНАП.


5. Визначатися з підприємством треба ретельно вивчивши усі можливості та врахувавши низку факторів. Не нехтуйте факторами географічного розташування (адже вам потім має бути зручно обслуговувати протез), а також досвіду протезиста. Досвідчений протезист - це той, який протезує не менше 20 пацієнтів на рік протягом щонайменше 3 років поспіль. Якщо ж у вас складна ампутація (подвійна ампутація, вичленення кульшового суглобу, коротка кукса), то важливо обрати протезиста, який має не менше п'яти років досвіду. Не бійтеся попросити підприємство поспілкуватись з їхніми пацієнтами з подібною травмою. Приєднайтесь до групи підтримки Посиденьки з Protez Hub. Відгуки побратимів важливі, але не покладайтеся лише на них, вивчайте та враховуйте інші фактори. Підписуйте договір з підприємством тоді коли вже визначилися остаточно, але пам'ятайте, що протягом 14 днів ви ще можете змінити підприємство.


6. Зрозумійте чого ви очікуєте від протеза та чи ваші побажання є реалістичними. Вивчіть, які існують види протезних стоп і колінних вузлів. Не завжди найдорожче означає найкраще. Кожен випадок протезування є унікальним.


7. Продовжуйте готуватись до протезування, робіть вправи, слідкуйте за харчуванням та сном. Ваша загальна фізична форма є надзвичайно важливим аспектом якісного та успішного протезування.


8. Працюйте з протезистом та фізичним терапевтом, озвучуйте усі незручності, больові відчуття. Разом ви зможете досягнути оптимального результату.


9. Протезна реабілітація - наступний крок до опанування протеза у повному обсязі. Тренуватись ходити на протезі, знімати та одягати його займає від кількох тижнів до 6 місяців залежно від складності травми. Наберіться терпіння та працюйте. У вас все вийде!


10. Допомагайте полегшити іншим пройдений вами шлях. Згадайте як вам би хотілось аби був хтось, хто може підказати як діяти у тому чи іншому випадку. Приєднайтесь до групи Посиденьки з Protez Hub та підтримайте побратимів. Ця група створена лише для людей, які втратили кінцівки.

З додатковими запитаннями дзвоніть за номером +38 0501 PROTEZ