Змінюючи життя: Ініціатива Protez Hub

Protez Hub About

 

Ініціатива «Протез Хаб» - для пацієнтів та фахівців

БО БФ Протез Хаб (Protez Hub) - це незалежна ініціатива, яка діє у двох напрямках - інформування та захист інтересів пацієнтів, які потребують протезування чи ортезування, а також професійний розвиток досвідчених фахівців (в тому числі, впровадження ефективних технологій та підходів), освіта майбутніх поколінь спеціалістів. 

Протез Хаб - унікальна ініціатива, так як не є протезно-ортезним центром, а отже не має конфлікту інтересів. 

Команда Протез Хаб - це люди, основною метою діяльності яких є створення умов для розвитку галузі якісних послуг протезування та ортезування в рамках державної програми. Команда вірить, що запорукою такого розвитку є, перш за все, кваліфіковані та професійні кадри, а також сталі механізми, які вже довели свою ефективність у більшості розвинених країн. 

Більше ніж просто команда 

Команда Протез Хаб невелика, але потужна і кожен учасник команди надзвичайно вірить в те що робить. 

Антоніна Кумка - магістр оствіти та генеральний директор БО БФ Протез Хаб - це рушійна сила команди. З 2014-го року Антоніна є лідером процесу розвитку галузі протезування-ортезування в Україні, залучаючи іноземних партнерів з різних країн та створюючи умови для системних змін. Від першого в Україні впровадження технології біонічного протезування у 2015 до створення професійного стандарту «Протезист-ортезист» у 2023 - Антоніна невтомно працює над створенням системи сучасного та якісного забезпечення протезами та ортезами в Україні.

Олена Цимбалюк, яка працює над змінами з Антоніною з 2015 року, є потужним двигуном логістики організації. Від доставки матеріалів для тренінгів до проведення заходів до реалізації подекуди неможливого, Олена є серцем команди. 

Експертами «Протез Хаб» є досвідчені, віддані своїй справі вітчизняні та іноземні фахівці: Оксана Литвиненко (технічний директор Протез Хаб), Ірина Ткач, Олександр Попенко, Джон Батздорф, Антон Йоханссон, Аліша Уайт, Лора Берджес та інші. 

Стати учаником профеcійної спільноти Протез Хаб

Адміністративна частина команди Протез Хаб - це люди, на яких все тримається. Фінансовий директор Наталія Машко, адміністратор Христина Бобик, проектний менеджер Анна Єременко, консультант гарячої лінії Андрій Даньо та менеджер комунікацій А. Прилипко. 

Фахівці, які працюють у сфері протезування, ортезування та супутньої реабілітації, мають можливість стати учасниками спільноти Протез Хаб, заповнивши анкету та сплативши членський внесок. Учасники спільноти мають можливість взяти участь у заходах, які організовує Протез Хаб (отримуючи бали БПР) та запропонувати власні ініціативи. 

Крім того, у ініціативи Протез Хаб надзвичайно широка географія звʼязків у світовій галузі протезування, ортезування та супутньої реабілітації - це среціалісти найвищого світового рівня, які завжди готові прийти на допомогу та підтримати експертизою, участю та знаннями.

Ресурси Протез Хаб корисні та актуальні 

Найціннішим ресурсом Протез Хаб є освітня онлайн платформа База Знань: Protez Hub, на якій опубліковано відео лекції на теми протезування, ортезування та супутньої реабілітації, а також зібрані матеріали у форматі PDF, які можна завантажувати та використовувати за потреби.

Відео: Реабілітація при втраті нижніх кінцівок

Фахівці, пацієнти та близькі люди пацієнтів, за хвилину зареєструвавшись на платформі, отримують миттєвий доступ до пʼяти унікальних відеокурсів на теми протезування верхніх та нижніх кінцівок, реабілітації при втраті верхніх та нижніх кінцівок, а також мультидисциплінарного підходу до роботи з пацієнтом. Більш того, учасники отримують вільний доступ до записів вебінарів Протез Хаб за участі іноземних експертів.

Учасники професійної спільноти Протез Хаб отримують ще більше можливостей - доступ до пʼяти закритих курсів за участі іноземних експертів зі Швеції та Канади, які детально та наочно розповідають про важливі аспекти протезування та ортезування. За проходження одного курсу учасники отримують до 10 балів БПР. 

Вивчивши інформацію на сайті Protez Hub, пацієнти, які потребують протезування, ортезування та супутньої реабілітації мають можливість без тиску та реклами обрати протезне підприємство та фахівця (адже на сайті є реєстр сертифікованих протезистів-ортезистів), зрозуміти, які бувають етапи реабілітації та які бувають протези (переваги, недоліки і ризики тих чи інших технологій). 

Відео: Реабілітація при втраті верхніх кінцівок

Сайт Protez Hub містить дані, які можуть бути корисними для різних стейкхолдерів та сприяти поширенню достовірної інформації про забезпечення допоміжними засобами реабілітації за державною програмою. 

У світі домінування реклами та піар технологій подекуди важко знайти обʼєктивну інформацію та прийняти рішення на основі незаангажованих даних. Протез Хаб сприяє підвищенню обізнаності людей щодо можливостей протезування та ортезування, без тиску. 

Протез Хаб сприяє покращенню якості протезування в країні

Якісне протезування - це, перш за все, якісна підготовка фахівців. Протезно-ортезні центри де працюють досвідчені фахівців з відповідною освітою, незалежно від рівня розрекламованості центру, забезпечують якісні послуги з первинного протезування та подальшого обслуговування.

Важливо, щоб і пацієнти, і родичі пацієнтів розуміли, що саме кваліфікаційний рівень фахівця та його здатність до пацієнтоцентричності в роботі, визначають наскільки якісно та зручно буде виготовлена куксоприймальна гільза та наскільки коректно будуть підібрані і налаштовані інші компоненти протезу.

У 2022 році Протез Хаб запустили гарячу лінію з питань протезування та супутньої реабілітації.

Зателефонувавши або написавши за номером +380501776839 пацієнт або близькі люди пацієнта можуть отримати актуальну, об'єктивну та незалежну інформацію стосовно можливостей безкоштовного протезування в Україні, подальшого обслуговування, принципу вибору підприємства чи фахівця, тощо.

Якщо пацієнт отримав незадовільний виріб, то Протез Хаб рекомендує подати офіційну скаргу. Це допоможе як самому пацієнту, так і застереже надавача послуг від забезпечення неякісними протезами чи ортезами інших пацієнтів.

Скарга до Держлікслужби стосовно неякісно виготовленого медичного виробу повинна включати:

– повні ім’я, прізвище та по-батькові скаржника;

– місце проживання громадянина, в електронному зверненні зазначається електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним;

– назва суб’єкта господарювання в якого придбано медичний виріб;

– чітко викласти суть порушення, для чого вказати повну назву товару, виробника, номер серії товару (якщо він є), та додати чек за сплату;

– письмова скарга повинна бути підписана заявником чи заявниками із зазначенням дати.

Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Надіслати скаргу відповідно до вищезазначених вимог на адресу:

[email protected]

 

У світі, де технології та реабілітаційні практики постійно розвиваються, такі організації, як Protez Hub, відіграють важливу роль. Надаючи пріоритет освіті та підтримці, Protez Hub дійсно змінює життя пацієнтів і фахівців, створюючи світле майбутнє для тих, хто потребує протезування та ортезування. Завдяки своїм онлайн-ресурсам, експертній спільноті чи адвокаційним зусиллям, Protez Hub слугує променем надії та розширення можливостей для всіх.