Розпочинаємо проєкт з навчання фахівців з реабілітації та протезування

Проєкт Protez Hub IREX

 

«Protez Hub» спільно з ініціативою «Реабілітація травм війни», розпочали проєкт «Рух Вперед: Розвиток протезування та реабілітації в Україні». Наша мета — підвищити рівень кваліфікації фахівців, які працюють із людьми, що постраждали від війни.

 

Що передбачає проєкт?


Навчання та підвищення кваліфікації понад 190 медичних фахівців з різних регіонів України. У рамках проєкту планується організація тренінгів та курсів для:  

 

Протезистів:  

  - 13 досвідчених фахівців із протезування верхніх і нижніх кінцівок пройдуть навчання за програмою «Train the Trainer». Це дозволить їм освоїти новітні методики, отримати викладацькі навички та передавати знання іншим. Перший тренінг стартує вже 15 грудня. 
 

  - Щонайменше 50 протезистів вдосконалять свої практичні навички у виготовленні та налаштуванні протезів із застосуванням сучасних матеріалів і технологій.  


Читати: Результати дослідження центрів протезування та ортезування в Україні


 

Фізичних терапевтів: 

- 50 фахівців навчаться використовувати новітні підходи до відновлення пацієнтів із травмами опорно-рухового апарату, зокрема після ампутацій.  
 

Ерготерапевтів: 

- 50 фахівців опанують сучасні методики для допомоги пацієнтам із травмами війни повернути самостійність у повсякденному житті.  
 

Терапевтів мови та мовлення: 

- 30 фахівців отримають знання для роботи з розладами мовлення, голосу, ковтання та когнітивних функцій у пацієнтів.  
 

На які результати ми очікуємо?

 

- Удосконалення професійних навичок понад 190 медичних фахівців із 10+ областей України.  

- Розширення доступу до якісних реабілітаційних послуг, що сприятиме швидшому відновленню пацієнтів із ампутаціями, травмами чи іншими порушеннями.  

- Розвиток системи безперервної професійної освіти: навчені тренери зможуть викладати на магістерських програмах з протезування у провідних університетах України.  
 

Проєкт спрямований на розвиток компетенцій фахівців з реабілітації та протезування, які працюють із постраждалими від війни. Освоєння новітніх підходів, міжнародних стандартів і сучасних технологій дозволить не тільки вдосконалити реабілітаційну допомогу, а й повернути пацієнтам мобільність, незалежність і повноцінне життя. Цей проєкт є вагомим внеском у зміцнення реабілітаційної системи України.  
 

Проєкт реалізується завдяки програмі «Український фонд швидкого реагування», яку втілює IREX  за підтримки Державного департаменту США.