Як навчитись ходити на протезі?

Протез Хаб заняття з фізичним терапевтом


Нервувати, коли вам підбирають протез і коли ви вчитеся заново ходити, - це нормально. Пам'ятайте, що цей процес вимагає часу і терпіння, оскільки ви працюєте над набуттям сили, гнучкості та впевненості, необхідних для комфортного використання протеза у повсякденному житті.
 

Якісне виготовлення та налаштування протеза

Найважливішими складовими будь-якого протеза є дизайн та зручність куксоприймальної гільзи. Куксоприймальна гільза - це частина протеза, в яку вставляється кукса (залишкова кінцівка).

Надійне, зручне прилягання між куксою та протезом є важливим для належного контролю та комфорту.

Неправильно підібраний та виготовлений протез може призвести до безлічі проблем, включаючи біль і дискомфорт. Він також може спричинити додаткові фізичні та психологічні травми.

 

Відео: Які бувають протези та як їх підбирають? 

 

Під час виготовлення та тестування протеза пацієнту доводиться приходити до протезиста для додаткових коригувань. Зазвичай, потрібно кілька разів відрегулювати цей допоміжний засіб, щоб переконатися, що він сидить належним чином. Важливо також зазначити, що під час першого носіння протеза відбувається процес навчання та звикання. Тому може знадобитися деякий час, щоб зрозуміти, чи підходить вам протез чи ні.

Існує кілька факторів, які можуть вплинути на прилягання та зручність протеза. До них відносяться втрата або збільшення ваги і знос куксоприймальної гільзи. 

Якщо ви не впевнені чи ваш протез достатньо добре прилягає та хочете краще зрозуміти чого очікувати від первинного протезування, зателефонуйте на гарячу лінію Protez Hub +38 0501 776839 та поспілкуйтесь з досвідченим консультантом. 
 

Навчіться добре ходити між паралельними брусами

Після того як ваша гільза буде правильно сформованою і зручною, вам потрібно буде навчитися переносити частину своєї ваги на протез. Кожна людина переносить вагу тіла при ходьбі, і правильне перенесення ваги є надзвичайно важливим для того, щоб знову навчитися ходити. Більшість людей спочатку відчувають себе недостатньо впевнено та бояться перенести всю свою вагу на протез (або протези), але з належними інструкціями від фізичного терапевта і великою кількістю практики ви навчитеся безпечно переносити більшу вагу на протез (або протези).

 

Відео: Навчання ходьбі на протезах між паралельними брусами

 

Навчаючись ходити за допомогою паралельних брусів, ви почнете використовувати обидві руки для опори. Згодом ви зменшите свою залежність від паралельних брусів, ходитимете, спираючись лише однією рукою на паралельні бруси, і врешті-решт комфортно ходитимете з невеликою підтримкою тулуба або взагалі без неї. Цей процес відбувається по-різному для всіх, і часто займає більше часу для людей з ампутаціями вище коліна або двобічними ампутаціями. Просто пам'ятайте, що спочатку не варто поспішати. Потрібно тренуватися часто і встигати відновлюватись. 
 

Поступовий перехід до незалежної ходьби на протезі

Коли ви починаєте ходити самостійно, важливо використовувати додаткові допоміжні засоби, які рекомендує ваш фізичний терапевт, протезист або лікар. Поступовий прогрес кращий ніж травма спричинена недбалістю.

На початковому етапі вам також слід звернути особливу увагу на відстань між стопами в стоячому положенні та довжину кроку. Вам може здатися, що більша відстань між стопами додасть вам балансу, але вона також вимагатиме більше затрат енергії, тому варто за цим слідкувати. Щодо довжини кроку, то безпечною початковою довжиною є відстань від п'яти до носка. Поступово збільшуйте її, коли відчуєте себе більш комфортно і впевнено.

 

Інформація: Як безкоштовно отримати протез та обрати хорошого протезиста? 

 

Після того, як ви почнете ходити у звичайному середовищі, ви почнете стикатися з більш складними ситуаціями, такими як сходи, бордюри, пагорби та нерівні поверхні. Залежно від ваших конкретних потреб, ваш фізичний терапевт допоможе вам знайти найефективніший спосіб подолання цих повсякденних життєвих ситуацій. Обов‘язково озвучуйте ваші потреби у пересуванні різними поверхнями як фізичному терапевту, так і протезисту. 

 Читати: Ампутація ноги вище коліна - що потрібно знати