Реабілітація пацієнтів з ампутацією нижньої кінцівки тепер відбуватиметься ефективніше

пораненим українцям функціональні протези

 

На початку червня було проведено масштабну всеукраїнську програму інтенсивного підвищення кваліфікації фахівців з протезування та супутньої реабілітації. Організатор - Protez Hub

Партнери програми: Prosthetika, World Rehabilitation Fund, Airlink, Гуманітарна ініціатива 'Рятуємо життя', Всеукраїнське об’єднання фізичних терапевтів, проект «Реабілітація травм війни», Nova Ukraine та Українська громада Таїланду. За сприяння Міністерства Соціальної Політики України та Міністерства Охорони Здоров'я України.

 

Під час Всеукраїнської програми інтенсивного підвищення кваліфікацій фахівців з протезування та супутньої реабілітації досягнуто наступні цілі: 

  • пацієнти отримали якісні та зручні протези нижніх кінцівок;
  • 20 фізичних терапевтів з різних областей України отримали досвід роботи з пацієнтом у період підготовки до протезування при складній ампутації на рівні стегна;
  • 20 фізичних терапевтів з різних областей України отримали досвід роботи з пацієнтом у період тренування з протезом при складній ампутації на рівні стегна;
  • 20 фізичних терапевтів з різних областей України пройшли навчання з використання PPAM Aid для ранньої вертикалізації пацієнта з ампутацією нижньої кінцівки і готові застосовувати нові знання на практиці у своїх закладах;
  • 10 протезистів з різних областей України отримали практичний досвід виготовлення протезів нижніх кінцівок при складних ампутаціях на рівні стегна із застосуванням новітньої ефективної технології, яка до цього не застосовувалась в Україні;
  • усі учасники отримали безцінний практичний досвід взаємодії у складі мультидисциплінарної команди.

 

На сьогодні в Україні фахівці з протезування, на жаль, стикаються із складними випадками ампутацій, які доповнені супутніми ураженнями внаслідок мінно-вибухових травм, контузій чи інфекцій. Для ефективної реабілітації таких пацієнтів фізичному терапевту та протезисту важливо працювати в команді. Для нас дуже цінною є можливість опанувати досвід висококваліфікованих закордонних фахівців з реабілітації, які готові приїхати і на прикладі наших пацієнтів навчити, яким чином найефективніше  допомагати у складних випадках. Дякую організаціям Prosthetika та Protez Hub за організацію програми обміну досвідом - сказала Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

 

В рамках програми, завдяки фінансовій підтримці компанії Метінвест, 10 закладів охорони здоров'я та соціального захисту у семи областях України будуть забезпечені унікальним для України обладнанням для ранньої вертикалізації пацієнтів з ампутаціями нижніх кінцівок, тренування з якими пройшли фахівці під час обміну. 

ДНП «Центр комплексної реабілітації «Галичина» першими отримали таке обладнання і вже почали його ефективне застосування.

Це обладнання зробить реабілітацію пацієнтів з ампутаціями нижніх кінцівок значно ефективнішою та якісно скоротить період до протезної реабілітації. 

 

Я безмежно вдячна організаторам за можливість побувати на навчанні такого високого рівня: «Всеукраїнська програма інтенсивного підвищення кваліфікацій фахівців з протезування та супутньої реабілітації». 

Щаслива навчитися новому і підтверджувати свої знання, що є теж дуже корисним.

Мій досвід роботи з пацієнтами, які мають ампутацію - це в більшості випадків допротезна реабілітація, починаючи з гострого періоду. Але в мене було багато питань стосовно подальших дій і після цього тижня 90% питань закриті. Я впевнилася наскільки важлива наша робота в гострих та підгострих періодах. Після нас протезисти отримують сильних, тренованих пацієнтів без контранктур, з гарною рівновагою та вміннями користуватися асистевними засобами. Зі сформованими куксами і вмінням накладати бандаж.  - Дар'я Крапіва, фахівець з реабілітації, відділення фізичної та реабілітаційної медицини, Міська клінічна лікарня 4 Дніпровської міської ради.